Hakkımızda

BAZ GALVANİZ,

ana firması Macit Boru tarafından yapılan araştırmalar ve fizibilite sonrasında İzmir Kemalpaşa’da kurulmasına karar verilen boru ve profil galvanizleme tesisidir.

Gerekli testler ve deneme çalışmaları sonrasında kurulmasına karar verilen BAZ GALVANİZ Haziran 2010’da 7,50 mt X 2,70 mt X 1,60 mt ebatlarındaki çinko potalarını devreye almış ve üretime başlamıştır.

Galvaniz kaplama prosesi, siyah borunun yağ alma ve yüzey temizliğinin kimyasal ürünlerle yapılması ile başlar. Bu işlem sonrasında, suyla durulama yapılır, ve çinkonun boruya daha iyi nüfuz etmesini sağlayan flux kaplama işlemine geçilir.

Flux kaplama sonrasında kurutma işlemi yapılır, ve sıcak daldırma galvanizleme aşamasında geçilir. Borunun daha pürüzsüz bir yüzeye sahip olması için iç ve dış sıyırma işleminin uygulanması sonrasında son aşama kalite kontrol olup, uygun bulunan ürünler paketlenerek sevk edilmek üzere stok sahasına alınır.

Sertikalı Üretim

Firmamız müşteri memnuniyetini baz alarak yaptığı üretimini bu yönde, TÜV Rheinland’dan sertifikalandırdığı TS-EN ISO 9001:2008 ve TSE’den sertifikalandırdığı TS-EN ISO 1461 belgelerini alarak sürdürmekte olup yaptığı yatırım ve iyileştirmelerle yıllık 20.000 tonluk kapasiteye ulaşmıştır.

Eğitim & Tecrübe

Eğitimli ve deneyimli personeli, geniş ürün yelpazesi ve çevre odaklı politikası ile gelecekte de büyümeye yönelik çalışmalarını sürdürecek olan BAZ GALVANİZ’in hedefi, iç piyasadaki başarısı yanında ihracat alanında da atılım yaparak sektörün önde gelen firmaları arasında yer almaktır.